PARTI BESTICKDELAR, silver, 27 delar, GAB samt CG Hallberg, Stockholm, 1900-tal. Vikt ca 1080 gram.

Samtliga av modell "svensk spets". 13 matskedar (längd ca 18 cm), 10 matgafflar (längd ca 18 cm), 4 bordsgafflar (längd ca 19,5 cm).

Slitage, repor och nagg/märken. Anlupet. Gravyr.

Lähtöhinta
4 500 SEK