SKÅL, sterling silver, George Jensen, Danmark. Omkring 1900-talets mitt. Vikt ca 230 gram.

Rund form med dekor av stiliserad blomma i svag relief. Förgylld insida. Diameter ca 16 cm.

Slitage, repor och anlupet. Graverade bokstäver samt siffror.

Lähtöhinta
1 200 SEK