URNOR, 3 st och VAS, jasperware, Wedgwood, 1900-tal.

Biskviporslin med vit antikiserande reliefdekor mot grön botten. 2 större urnor, höjd ca 38 cm. 1 mindre urna, höjd ca 18 cm. Vasens höjd ca 18 cm.

Bruksslitage. 1 urna med nagg. Rispor och några fläckar.

Lähtöhinta
2 000 SEK