KOPP på FAT med SKED, silver och emalj, Ryssland, 1900-tal. Total vikt ca 201g.

Floral emaljdekor i gult, vitt och svart mot grön fond, invändigt förgylld. Sked med avvikande dekor, skedens längd 11,5cm. Koppen samt fats totala höjd 5cm.

Bruksslitage. Repor. anlöpningar.

Lähtöhinta
1 500 SEK