Empire

(1810-1840)
Empire
(1810-1840)

SPEGEL, empire, med Västerås hallstämpel, 1827.

Klassicerande dekor, med tympanonformat krön. Höjd ca 68 cm.

Slitage, repor och nagg/märken. Missfärgning. Renoverad och kompletterad (bland annat senare bemålning, glas, baksida).

Lähtöhinta
1 800 SEK