Alf Wallander

(Ruotsi, 1862-1914)
Alf Wallander
(Ruotsi, 1862-1914)

KRÄFTSERVIS, 7 delar, flintgods, Alf Wallander, Rörstrand.

Kräftdekor. 1 skål samt 6 assietter. Skålens diam ca 25 cm. Assietternas diam ca 22 cm.

Bruksslitage. Missfärgningar. Rispor. Mindre kantnagg. Någon smärre tillverkningsdefekt.

Lähtöhinta
2 000 SEK