BRICKA, silver, Brasilien, 1940-tal. Vikt ca 1230 gram.
Rund form. Genombruten kant. Tre tassfötter. Graverade blomsterslingor. Brickan med gåvogravyr: "Kapten Gustav Svanström på 60-årsdagen den 30-7-1944 M/S Freja". Diameter 36,5 cm.
Smärre slitage och bucklor.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?