GLASSERVIS, 65 delar, "Karlberg", Elis Bergh, Kosta Boda, 1900-tal.
6 vinglas, 12 champagnestrutar, 12 snapsglas, 12 starkvinsglas, 11 sherryglas 12 madeirakupor. Höjd 8-16 cm.
Obetydligt slitage.