SKRIVBORD, Averskogs möbelfabrik, Lammhult, etikettmärkt.

Fanerad med jakaranda. Rektangulär skiva, två hurtsar med tre resp en låda. Längd 150, bredd 80, höjd 72 cm.

Slitage, skivan ojämnt blekt, smärre fanérskador. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK