BORD, allmoge, 1800-tal.

BORD, allmoge, 1800-tal.

I bonad furu. Rektangulär skiva, med underliggande utdragslåda, på två kopplade ben med tvärslå. Längd ca 125, bredd ca 85, höjd ca 76 cm.

Slitage, repor och stötskador. Mindre komplettering. Sprickor.

Lähtöhinta
2 500 SEK