KUKRI, Indien, sannolikt 1900-talets första hälft.

Klinga med dekor av bladverk samt India. Läderbalja med 2 mindre knivar. Total längd ca 110 cm.

Slitage. Repor och märken. Balja med smärre skador.

Lähtöhinta
2 000 SEK