YTTERFODER, porslin, Kina, sen Qing-dynasti, 1800-talets slut.

Dekor av påfåglar och växter. Diameter 36, höjd 32 cm.

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. Ytsmuts.

Lähtöhinta
3 000 SEK