BÄGARE, silver. Petter Norlin, Malmö 1785. Vikt ca 375 gr.

Konande form, invändigt förgylld. Kartusch m graverat monogram daterat 1801. Höjd 19 cm.

Ytslitagen, skrapmärken på bottens insida.

Lähtöhinta
8 000 SEK