KOMMOD, 1800-talets andra hälft.

Valnötsfanerad. Skiva av vit marmor. Ett dörrpar samt en låda i sarg. Metallplakett med texten "C.E Jonsson Möbelfabrik Stockholm Brännkyrkogatan 14." Bredd 75, djup 70, höjd 75,5 cm.

Märken efter saknad överdel i marmorskivan. Spricka i trä baktill. Fläckar.

Lähtöhinta
1 500 SEK