FIGURINER, ett par, porslin, Meissen, troligen omkring 1900.

Föreställande snöbollskastande pojke och flicka. Höjd 12-13 cm.

Slitage, flickfigurinen med obetydlig nagg, sockelnagg resp ett avslag undertill sockeln.

Lähtöhinta
3 000 SEK