HÖRNHÄNGSKÅP, allmoge. Daterad 1838. Trol Norge.

Bemålat. Dörr och låda i front. Bredd 87, djup 50, höjd 81 cm. Nyckel finns.

Maskstungen. Smärre färgbortfall. Slitage, lås saknas.

Lähtöhinta
4 000 SEK