449064

BREVPRESS, glas, Clichy, Frankrike. 1800-talets mitt.

Klarglas med polykroma inneslutningar av så kallad "Mille fiori-dekor". Diameter ca 8 cm.

Smärre slitage, repor och märken. Mindre tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
3 000 SEK