Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

August Strindberg

(Ruotsi, 1849-1912)
August Strindberg
(Ruotsi, 1849-1912)

AUGUST STRINDBERG (1849-1912), egenhändigt brevkort med signatur, dat Stockholm 4 aug 1903.

Bladstorlek 12 x 17,5 cm.

Något gulnat.

Alkuperä - Provenienssi

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Lähtöhinta
4 000 SEK