Edvard Munch

(Norja, 1863-1944)
Edvard Munch
(Norja, 1863-1944)

EDVARD MUNCH (1863-1944), egenhändigt brev med signatur.

På tyska. Bladstorlek 22 x 14 cm.

Gulnat med veck.

Alkuperä - Provenienssi

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Lähtöhinta
10 000 SEK