DAMARBETSBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Fanerat med olika träslag. Nedfällbar skrivklaff med skrivinredning. Lådor och utdragbara skivor i gavlar. Uppfällbar skiva. Listverk och beslag av mässing. Längd 48. Bredd 33. Höjd 93 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Några fanerskador. Några sprickor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
8 000 SEK