STOLAR, 1 par, en märkt IEH, Johan Erik Höglander, Stolmakare i Stockholm (1750-1813).

Etikettmärkt Stockholms hallstämpel. Genombruten spjälrygg. Raka ben med H-kryss. Lös stoppad sits.

Repor och märken. En instabil. Sprickor. Klädsel med slitage. Solkig klädsel. Fläckar.

Lähtöhinta
4 000 SEK