MATSERVIS, ca 54 delar delar, porslin, "Nationalservisen", Louise Adelborg, Rörstrand.

14 förrättstallrikar, 12 mattallrikar, 5 mindre djupa, 3 större djupa, kaffekanna, såsskål, 2 skålar i olika storlek, sockerskål, tillbringare, gräddsnipa, 9 tekoppar på fat, 4 kaffekoppar på fat, 3 extra koppar. Vissa delar med inre guldkant.

Bruksslitage. Repor. Enstaka nagg.

Lähtöhinta
4 500 SEK