JARDINJÄR, fajans, sannolikt Edvin Ollers, St. Erik, 1920-tal.

Rektangulär. Grön glasyr. Reliefdekor av djur och blommor. Längd 46. Höjd 10 cm.

Några mindre glasyrskador.

Lähtöhinta
1 500 SEK