SERVISDELAR, 44 delar, flintgods, Egersund, Norge 1900-tal.

Tryck blå floral dekor. 8+8 djupa tallrikar diameter 18 resp 22 cm, 8+7 tallrikar diameter 22 resp 25, 8 assietter, 2+2 uppläggningsfat längd 26,5 resp 31 cm.

Mindre slitage. Enstaka delar med spricka.

Lähtöhinta
1 500 SEK