DRICKABACK, med 4 glasflaskor, P Jakobssons bryggeri Ystad, 1900-talets första hälft.

Blåmålad back märkt P Jakobsson. En flaska märkt P Jakobssons brygeri Ystad. Övriga flaskor märkta Tomelilla bryggeri. Höjd 40 cm.

Torrsprickor. Slitage. Färgbortfall.

Lähtöhinta
1 500 SEK