PARAPLYSTÄLL, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Cylindriskt. Polykrom dekor med reserver av blommor och bladverk mot turkos botten. Beslag av mässing. Höjd ca 77 cm.

Hänklar avslagna. Repor och märken. Mässingsfot med några skador.

Lähtöhinta
4 000 SEK