TAKKRONA, mässing och glas, 1900-tal.

Åtta armar. Glasad mittstam. Höjd 118.

Delar saknas. Slitage. Smärre skador. Prismor och kupor saknas. Ej funktionstestad.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift: Grand Hotel, Stockholm.

Lähtöhinta
2 000 SEK