Skultuna Messingsbruk

(Ruotsi, 1607-)
Skultuna Messingsbruk
(Ruotsi, 1607-)

LJUSKRONA, mässing, Pierre Forsell Skultuna, 1900-talets andra hälft. H ca 43 exkl upphängning.

6 ljusarmar.

Limrest i ljushållare, smärre slitage och repor.

Lähtöhinta
1 500 SEK