Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

BORD, sengustaviansk, 1800-tal.

Mahognyfanér. Med utdragslådor, beslag samt detaljer i mässing, på nedåt avsmalnande ben. Längd ca 53, djup ca 38, höjd ca 74 cm.

Slitage, repor och nagg. Fanérskador. Delar av mässingsdekor saknas samt är delvis lös. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
2 000 SEK