Bl a mahognyfanér. Raka sidor snedställda hörn, två dörrpar varav det övre med glas. Hyllinredning. 3 glasskivor och 2 hyllplan. Bredd 96, djup 37, höjd 177 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, smärre repor.