SKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

Vit marmorskiva. 2 utdragbara lådor, nedtill med ett par skåpdörrar med bakomliggande hyllplan. Front med skuren dekor, olika träslag. Bredd ca 154, djup ca 59, höjd ca 99 cm.

Slitage, fanerskador, nagg. Del saknas på bakre kanten. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
5 000 SEK