453465

Wiwen Nilsson

(Ruotsi, 1897-1974)
Wiwen Nilsson
(Ruotsi, 1897-1974)

RING, 18k med bergkristall, Wiwen Nilsson, Lund, 1962. Vikt ca 4g.

Slipad bergkristall av baguettetyp. Högre genombruten fattning. Storlek 16,25/51. Signerad. Originaletui.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
4 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet