SKULPTUR, keramik, Raymor Bitossi flaska, Italien, 1900-talets senare hälft.

Brun och blå glasyr, fiskdekor. Höjd 36,5 cm.

Små sprickor, bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK