SNEDKLAFFSKÅP, 1800-talets andra hälft.

Målat. Beslag av mässing. Nedfällbar klaff med bakomliggande skrivinredning. Bredd 114. Djup 45. Höjd 210 cm.

Senare målning. Senare krön och beslag. Repor och märken. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
6 000 SEK