RULLKLAFFSSEKRETÄR, omkring år 1800.

Fanerad. Rullklaff med bakomliggande lådinredning samt underliggande utdragsskiva. Längd ca 102, djup ca 55,5, höjd ca 105 cm.

Slitage, repor. Renoverad och kompletterad (bla senare beslag). Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
8 000 SEK