MATKNIVAR, 12 st, silver, 1800-talets första hälft, bl.a Stockholm.

6st med dekor av akantusblad, resterande 6st med liknande dekor. Bl.a P Nordmark samt C W Troselius, otydliga stämplar. Läng 23,5 - 24,5 cm.

Senare knivblad. 6 st med initialer i gravyr. Bucklor, slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK