BORDSLAMPOR, 2st, Stilarmatur, Tranås, 1900-talets sista kvartal.

Mässing, skaft med kulformer. Olika höjd, 41 resp 37 cm.

Slitage. Smärre anlöpning. Den mindre lampan med bucklor. Ej funktionstestade.

Lähtöhinta
2 000 SEK