KLÄDSKÅP, allmoge, 1800-talets andra hälft.

Furu. Överdel med förvaring. Uppfälllbart lock. 2 dörrar med bakomliggande klädhängare och lådor. Beslag av nickel. Bredd 109. Djup 46. Höjd 162 cm. Nyckel finns.

Toppskiva något slagen. Repor och märken. Torrsprickor. Ett lås saknas. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
4 000 SEK