RAGUSKED, SKÅl samt AKSFAT, silver respektive silver och sten, 1800/1900-tal. Vikt 360 g. (exklusive askfat)

Längd 17-32 cm.

Bruksslitage, anlupna. Aksfatets silverdekor sitter något löst.

Alkuperä - Provenienssi

Familjen Wicander, Harpsunds herrgård.

Lähtöhinta
2 000 SEK