SPEGL MED TRYMÅ, senempire, 1800-talets mitt.

Mahogny. Spegel med skuret krön. Tudelat glas. Trymå med skuren dekor. Svängd skiva. Bredd 71. Djup 34. Total höjd 213 cm.

Repor och märken. Fanerskador. Skiva något slagen. Ett senare glas. Senare bakstycke.

Lähtöhinta
2 000 SEK