TAKKRONA, barocktyp, 1700-tal. Höjd ca54 cm.

Mässing, 12 ljusarmar i två etage, skaft med avslutande kulform. Diameter ca70cm.

Slitage. Nagg. Borrad för el. Lagningar och kompletteringar. Flera ljushållare olika.

Lähtöhinta
5 000 SEK