TAKKRONA, barockstil, tidigt 1800-tal. Höjd ca54 cm.

Brons, 6 löstagbara ljusarmar, skaft med kulform. Dekordelar saknas i övre etage.

Slitage. Anlöpning. Nagg. Borrad för el.

Lähtöhinta
4 000 SEK