LUKTDOSA, förgyllt silver, oidentifierad mästare, Sverige, 1700-talets andra hälft. Vikt 25,5g.

Svängd form, på fot, driven växtdekor. Stämplad AR. Höjd ca5 cm.

Slitage.

Lähtöhinta
5 000 SEK