DOSA, silver. Troligen Ryssland. Bär datering 1743. Vikt ca 116g.

Medaljong Svensk-Ryska freden, Katarina den stora. Daterad 1743. Bär ej stämplar. Längd 8, bredd 5,5. höjd 1,5.

Slitage. Märken och repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK