VÄGGPLÅTAR, ett par, mässing, 1700/1800-tal.

För 1 st ljus vardera. Hamrad dekor i relief. Höjd 42,5 cm.

Kopparfäste i krönet möjligen senare komplettering. Slitage, mindre repor.

Lähtöhinta
2 500 SEK