ARKIVSKÅP, Åtvidaberg Snickerifabrik, 1900-talets början.

Ek. Rak form med lådinredning. Utfällbar skrivplatta. Bredd 56, djup 53,5 höjd 162,5 cm.

Bruksslitage, repor märken samt avslag. En låda kärvar. Anlöpningar på metallbeslagen. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
4 000 SEK