DRÄKTSMYCKE, silver. Peter Ohlijn, Karlskrona. Vikt ca. 68 g.

Verksam 1777-1801 (1811). Sk Halslås. Med hängande kedjor. Filigranarbete samt infattat med olikfärgade glasstenar. Delvis förgyllt.

Bruksslitage. Märken och repor. Slitage på förgyllningen.

Lähtöhinta
4 000 SEK