459108

Bengt Edenfalk

(Ruotsi, 1924-2016)
Bengt Edenfalk
(Ruotsi, 1924-2016)

VAS, glas, "Aria", Bengt Edenfalk, Studioglas Strömbergshyttan 1990.

Nonfigurativ dekor i grönt och svart. Signerad B. Edenfalk Unikat Aria 90-0057. Höjd 33 cm.

Repor. Tillverkningsdefekter.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet