FÄLLBORD, Lars Eric Lindell (mästare i Köping 1818-1843).

Alrotsfanerad rund skiva på svarvad pelare med tredelad fot. Signerad med etikett "Lars E. Lindell, Schatullmakare i Köping". Diameter 89, höjd 73 cm.

Bruksslitage, repor. Renoverad samt kompletterad.

Lähtöhinta
6 000 SEK