Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

FÄLLBORD, Lars Eric Lindell (mästare i Köping 1818-1843).

Alrotsfanerad rund skiva på svarvad pelare med tredelad fot. Signerad med etikett "Lars E. Lindell, Schatullmakare i Köping". Diameter 89, höjd 73 cm.

Bruksslitage, repor. Renoverad samt kompletterad.

Lähtöhinta
6 000 SEK